MOK zaprasza
Już jutro (18.11) w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się Festiwal kameralny „Radość zmysłów” - SŁUCH. Jest to druga odsłona radości dla zmysłów po październikowej- „Radość zmysłów” - SMAK.
W poprzedniej edycji festiwalu olsztynianie mogli między innymi spotkać się z Jolą Słomą i Mirkiem Trymbulakiem, projektantami mody, gospodarzami programu w Kuchnia TV „Atelier smaku” i propagatorami kuchni wegetariańskiej, czy udać się w podróż za smakami Jemenu podczas spotkania z Adrianą Ładą i Błażejem Lisem. Jakie zatem tym razem atrakcje przygotował MOK na festiwalowe wieczory?
Od 18 do 21 listopada czekają na mieszkańców miasta koncert, warsztaty, spotkanie ze specami od dubbingu Miriam Aleksandrowicz i Jarosławem Boberkiem oraz komentatorem sportowym Maciejem Iwańskim. Jakby tych atrakcji było miłośnikom festiwalowych wydarzeń mało, to w zanadrzu Ośrodek ma jeszcze giełdę muzyczną i nabór do Radia UWM FM.
Program Festiwalu „Radość zmysłów” - SŁUCH:
18 listopada (czwartek) godz. 18.00 - haloGaleria MOK, ul. Dąbrowszczaków 3» „Dźwięki światła”. Wernisaż wystawy fotografii Jana Berdaka
18 listopada (czwartek) godz. 19.00 - Kamienica Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3» „Wszystko co mam”. Koncert Agaty Ślazyk, artystki Piwnicy pod Baranami (przy fortepianie Tomasz Kmiecik)
Agata Ślazyk jest artystką związaną na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki, wręcz rockowe teksty i kompozycje. Różnorodność repertuaru Agaty Ślazyk nie jest wynikiem nieuzasadnionego eklektyzmu, lecz wynika z nieprzeciętnych możliwości wykonawczych i szerokich zainteresowań. Obecność głęboko osobistych liryków obok piosenek satyrycznych stanowi o dużej atrakcyjności koncertów tej niezwykle uzdolnionej wokalistki. Koncertując z Piwnicą pod Baranami dała się poznać publiczności USA, Kanady, Norwegii i Włoch. Z własnym recitalem odwiedziła Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię.
W październiku 2007 roku ukazała się pierwsza płyta Agaty. Na scenie towarzyszy artystce: Tomasz Kmiecik - kompozytor wielu piosenek śpiewanych przez Agatę Ślazyk, od kilku lat również piwniczny pianista.
19 listopada (piątek), godz.18.00 - Kamienica Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3» Projekcja filmu z audiodeskrypcją dla osób niewidomych - „Chopin. Pragnienie miłości”, reż. Jerzy Antczak
Współorganizatorem seansu jest Okręg Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Niewidomych
20 listopada (sobota), od 12.00 - Radio UWM FM, ul. Kanafojskiego 1, DS. 2, Kortowo» Nabór do UWM FM.
Przyjdź! Daj się poznać. To się może skończyć na antenie!
20 listopada (sobota), od 13.00, Irish Pub Carpenter Inn» MUSIC SWAP - Giełda muzyczna
Przynieś CD lub winyle i wymień się.
20 listopada (sobota) i 21 listopada (niedziela), godz. 15.30 - 17.30 - Kamienica Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3» Mig w mig. Podstawy języka migowego i miganego
Warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Kubarewicz i Jagodę Rygiel. Zajęcia bezpłatne, zapisy do 15 listopada pod nr tel. 89 522 13 70
Współpraca: Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.
20 listopada (sobota) godz. 16.00 - Spichlerz MOK, ul. Piastowska 13» Warsztaty umuzykalniające dla dzieci
Zajęcia bezpłatne, zapisy pod nr tel. 89 522 13 70
20 listopada (sobota) godz. 17.00 - Kamienica Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3» Posłuchaj emocji. Spotkanie z Maciejem Iwańskim, komentatorem sportowym TVP
Maciej Iwański jeden z najbardziej znanych komentatorów sportowych Telewizji Polskiej zajmujących się piłką nożną. Swoją karierę dziennikarską zaczynał w Radiu WaMa, gdzie przygotowywał sprawozdania z meczów Stomilu Olsztyn i prowadził program piłkarski. W TVP zadebiutował 15 września 2003 podczas meczu Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy angielskim Manchesterem United a greckim Panathinaikosem Ateny. Komentował także mecze Pucharu UEFA, Ligi Mistrzów, Euro 2004 i mistrzostw świata 2006. Spotkanie poprowadzi Piotr Bierżyński, znany polski artysta kabaretowy. Za sprawą obu panów wejdziemy w świat gdzie poprzez słowa przyjemne jest dawanie upustu emocjom.
20 listopada (sobota) godz. 19.00 - sala kameralna amfiteatru» Kino nieme z muzyką na żywo. Do filmu „Gabinet doktora Caligari” (1920), reż. Robert Wiene, gra Marcin Pukaluk.
21 listopada (niedziela), godz. 18.00 - Kamienica Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3» Dubbing. Jak to się robi? Pokaz dubbingu filmowego: Jarosław Boberek (aktor, polskie wcielenie Kaczora Donalda) i Miriam Aleksandrowicz (reżyser dźwięku).
Współpraca: Sonica Studio.
Jarosław Boberek - polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Jego najpopularniejszą i najbardziej popisową rolą jest Kaczor Donald (ma wyłączność na udzielanie głosu tej postaci w polskiej wersji językowej). Dubbingował także postać króla lemurów Juliana w filmie „Madagaskar” oraz nagrał utwór z tego filmu „Wyginam śmiało ciało”. Użyczył swojego głosu wielu postaciom z Cartoon Network, m.in. Edowi z „Ed, Edd i Eddy” oraz Czerwonemu z „Krowy i Kurczaka”. Od niedawna udziela głosu kilku postaciom w serialach 4fun.tv, m.in. w „Troo”. Usłyszeć można go także w filmie animowanym dla dorosłych „Inspektor Erektor”, gdzie jest narratorem.
W pokazie uczestniczyć będzie również Miriam Aleksandrowicz, polska aktorka filmowa i głosowa oraz reżyser dubbingowy. Jej głos usłyszymy m. in. w polskim dubbingu bajek „Król Lew”, „Widget”, „Garfield” i wielu innych.
Zapraszamy!